| Adyiasi96 a întrebat:

Salutare!
1)Trebuie sa imi fac programare la schimbat buletinul? (apartin de SPCLEP Harlau, jud Iasi)
2)Daca mi-am pierdut buletinul in cat timp mi-l elibereaza in regim de urgenta (pentru ca trebuie sa plec curand in strainatate...detin bilet) si care este procedura pentru a-l schimba in regim de urgenta? Adica trebuie vreo cerere speciala pe langa copia cu biletul de avion si celelalte acte care se cer de obicei sau pur si simplu ii spun verbal politistului de la buletine ca il vreau in regim de urgenta?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Afli doar de la SPCLEP, asa ca da un telefon sau mergi personal.
2.Nu se elibereaza cartea de identitate in regim de urgenta.
Poti depune cerere la seful SPCLEP si poate ai noroc, desi nu prea cred ca se poate mai repede decat normal.