| Argelean a întrebat:

Acum cateva ore am primit un mesaj suspect de la o persoana necunoscuta.Numarul de telefon il am pentru ca atunci cand mi-a trimis mesaj nu a fost cu numar ascuns.Cum as putea afla cine e? Sa ma duc la Orange sa intreb? Numarul e pe Orange, am sunat inapoi de cateva ori si nu a raspuns.Stie cineva vreun site unde pot tasta numarul respectiv si sa imi arate strada/orasul sau chiar cum se numeste? Am tastat numarul pe facebook cu speranta ca daca are facebook si-a lasat numarul.Problema e ca stie si unde stau si unde invat.Ce sa fac? Ce-l mai bun raspuns primeste funda!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este un mesaj sa dai bani sa stii ca-i pacaleala. Daca este un mesaj ca ai castigat ceva este tot pacaleala. Cei de la telefonie trimit mesaje doar de pe numere scurte care sunt afisate pe siteul lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar politia poate afla acesta informatie. Operatorul de telefonie nu iti da aceste date iar site minune care sa face ce vrei tu nu exista

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

E foarte greu sa afli aceast informatie, pentru e posibil sa fie un numar Prepay. Si oricum daca ar fi numar de abonament, cei de la Orange, nu o sa iti dezvaluie aceasta informatie. Daca te simti amenintat/a de acel mesaj, ai putea face o sesizare la Politie.

| Raizing a răspuns:

Nici-o telefonie nu da informati.nu exista astfel de site-uri.mergi si pune o plangere la politie(doar asa poti afla cine-i)