| Andreix1569 a întrebat:

Salutare, am o întrebare în legătură cu permisul auto, am fost admis ieri și mi-a zis un șofer de autobuz ca se poate conduce cu foaia aia de examaminare care are semnătura polițistului și un șofer cu experienta în dreapta pana vine permisul (ca să nu mai scot dovada), e adevărat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu este adevarat ce ti-a spus soferul de autobuz, poti conduce doar cu permisul de conducere sau adeverinta cu drept de conducere si nu este nevoie sa fie un sofer cu experienta in dreapta.

| Andreix1569 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, mulțumesc de informație!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deloc adevarat.