| NYØ2002 a întrebat:

Am o mare problema:Eu fac 18 ani pe 14 mai.Eu vreau sa imi fac buletinul,ca la ziua mea să il am! Dar inainte sa imi fac buletinul vreau sa ma tund ca sa ies bine in buletin! Un prieten a zis ca nu se poate din cauza carantinei si cica daca ma duc la frizerie, politia imi poate da amenda! Ce sa fac?
Mai este o problemă la scoală ca trebuie sa imi fac cerere sa imi schimb banca! Vai sunt intr-un mare stres

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai timp sa-ti preschimbi CI in maximum 90 de zile dupa incetarea starii de urgenta, pana atunci este valabila cea actuala, asa ca vei putea sa mergi la frizer dupa incetare.

| mgtow a răspuns:

Buletinul ti-l faci cand isi revine situatia la normal atunci te tunzi si iti faci damblaua

| NYØ2002 explică (pentru mgtow):

Cu alocatia e mai complicat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Frizeriile sunt inchise asa ca nu are unde sa te prinda poliția

| NYØ2002 explică (pentru suntserios):

Un frizer a zis ca dupa pasti deschide

| suntserios a răspuns (pentru NYØ2002):

Pana nu le da voie guvernul prin lege nu deschide nimeni ca amenzile sunt colosale

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Tunde-te acasa, macar in prejur.

| mitzok a răspuns:

Pai buletinul vine dupa o saptamana dupa ce depui actele si faci poza, deci intelegi

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Ok, in afara de faptul ca personal, consider ca pe langa aceasta carantina nu trebuie sa ne neglijam noi, ca si oameni, incearca sa vorbesti cu cineva mai mult din familie. poate cineva are vreun talent. Fiind fata, cu putin talent iti poti tunde singura varfurile. Nu te gandi fix acum la ceva complex, ca nu e cazul. Si nu te mai stresa pentru poza de buletin. Jumatate din populatie aratam ca la prima gaina taiata dintr-o ogradalaughing

| NYØ2002 explică (pentru YoULoVeAnGeL):

Problema e ca vreau sa fac cerere pentru alocatie si imi trebuie buletinul de 18.Si pe mine ma intereseaza pierdutul ala pierdutul ala din parti! Fara scoala nu ai cum sa tunzi fain

| Silwian37 a răspuns:

Pai Frizeriile sunt inchise! Oare nu stii?laughing))
Sa vedem poate le deschide dupa 15 mai..cine stie!