| NYØ2002 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac! Sunt din ce in ce mai suparat stresat si depresiv.Mereu ma gandesc ca o sa fie din ce in ce mai rău. Cica pe 15 mai(pe 14 mai e ziua mea dj fac 18 ani)putem sa iesim din casa si am mai mult stres pentru ca trebuie sa imi schimb buletinul,sa fac cerere pentru alocatie, sa imi fac card! Nici nu stiu cu ce sa incep! Eu parca am cam multe pe cap, plus ca facem si lectii online si daca ne da teme, is bâtă si nu stiu nimic.
Eu mai sunt trist ca nimeni nu ma iubeste si toti au ceva cu mine, nici prieteni n-am cu cine iesi!
Unu m-a dat gata cu niste mesaje si m-a doborat cu mesajele alea:

-Broo ce negru esti?
-Ce sprancene ai zici ca sunt 2 tigani care se cearta
-Zici ca-s frane de tractor
-Guțaa mai asculti satra benz?
-Ma tigane eu nu am nimic cu tiganii ca tine dar vreau sa iti spun sa nu faci ccturi de astea pe grupuri gen : dau note si de astea.
-Guță, am si prieteni tigani nu am nimic cu ei stiu ca si tu esti dar ei nu sunt ca tine tu esti prea salos pe Facebook mai ales.

Eu simt ca nu o sa imi gasesc niciodată o iubita! De asta sunt foarte disperat! Nu cred ca o sa fiu fericit in viata asta din cauza ca o sa vină vremuri grele!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldovenii au o ura fata de țiganii de ieșit în comun, unii nu toți, mutate altundeva în alta localitate dacă simți ca nu ești plăcut aia au mintea încuiată nu ai ce sa le faci.

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau dupa scoală să mă mut in alt oraș dar nu mare, tot asa municipiu! Eu sunt in orașul Husi(Jud Vaslui) si ma gandeam sa ma mut ori in orasul Onesti(Jud Bacău), ori in campulung moldovenesc.Eu m-as muta in orice oras, numai sa scap de orasul in care sunt, ca ma cunoaste tot orasul si e naspa!

| FreedomAli a răspuns:

Salut! Tot ce trebuie să faci este SĂ NU MAI BAGI ÎN SEAMĂ tot ce îţi spune unul sau altul. Tu eşti stăpân pe tine. Nu conteaza ce culoare a pielii ai sau din ce etnie faci parte, eşti un om care are acelaşi drepturi ca oricine altcineva. Nici eu n-am fost bun la şcoală. nu e o tragedie, încearcă doar să faci ce îţi place. Nu mai ţine cont de sfaturile inutile a celor care vor doar săbte demoralizeze. Sigur îţi vei găsi pe cineva, doar că toate la timpul lor, nu grăbi lucturile. Oamenii pot fi foarte răutăcioşi uneori. Eşti minunat şi nu te lăsa călcat în picioare. Vei reuşi! happy

| NYØ2002 explică (pentru FreedomAli):

Oricum am o viata stricată! Nu mai am ce face! Vremuri grele, adio Libertate

| FreedomAli a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu mai fi aşa pesimist. Îţi garantez că îţi vei schimba părerea odată cu timpul.