| Coldwave a întrebat:

Am o problema cu un tip pe olx. Am vrut sa vand un telefon si am primit de la el o oferta buna de schimb. Ne-am intalnit..toul ok, telefonul in regula..al meu in regula.a stat omul o ora cu mine sa il verifice, sa faca poze, sa se joace, sa vorbeasca. Adica am avut un telefon fara probleme. Si dupa aproximativ 12 ore ma suna ca ii face lui camera probleme ca i se vede nu stiu cum si ca sa ne vedem peste O SAPTAMANA, cand poate el, sa ii dau inapoi telefonul. El nu a avut acte la telefon pentru ca a zis ca il luase de cateva luni tot sh.
Eu unul sunt sigur ca a facut ceva la telefon..probabil l-a desfacut si nu vreau sa imi iau telefonul defect. Si e prea DUBIOS sa ne vedem dupa o saptamana.
Pot sa nu accept sa ma mai intalnesc cu el? Adica eu am dat un telefon impecabil si perfect functional si sa il primesc inapoi defect. Si cum am spus..acuza probleme la telefon dupa ce a stat o gramada sa se uite la el pe toate partile si sa il testeze.
Are ce sa faca daca refuz sa ma mai vad cu el?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Refuzi. Tu nu i l-ai oferit împrumut! Îi poți bloca numărul, dar NU te întâlni cu el. Iar, dacă te hărțuiește folosindu-se de alte numere, îl poți amenința cu poliția. Dacă ești minor, vorbește deschis cu părinții tăi.
Tipii ca el, probabil, au făcut un obicei din a-și găsi fraierii pe OLX, ori pe alte site-uri ca acesta. Cine știe, câte plângeri pot exista împotriva lui, la poliție. Schimbul s-a făcut corect, cu acordul amândurora. Tu fii cu inima împăcată fiindcă ai fost corect.
Martorii nu prea își au rostul. Mulți se pot folosi (și) de martori mincinoși, pentru a obține credibilitate. Și el, și tu.
Dacă s-ar fi răzgândit la scurt timp, alta ar fi fost situația.Dar, după ce l-a utilizat cât a vrut (pe deasupra, mai are nevoie de încă 7 zile de butonare), e ciudat. Poate a mai și înlocuit piese din el (să nu mă înjuri tongue, fiindcă nu le am cu tehnologia), dar ținând cont că un PC se poate constitui din piese individuale, pentru a-ți face unul performant, mă gândesc că putea proceda la fel, și cu telefonul, pentru ca apoi să ți-l returneze, pe motiv că nu-i mai place, ori că nu mai funcționează cum vrea...
Răspunsul e NU, la ultima ta întrebare. happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa cum ai spus si ai martori atunci n-are ce sa faca, trebuia sa deschida ochii mai bine.

| Coldwave explică (pentru Ioandelasal):

Pai telefonul nu a avut problemele alea de care spune el..ma gandesc ca e un fel de teapa..adica i-am dat un telefon bun si mi-l da stricat inapoi

| katy a răspuns:

Nu are ce sa iti faca.Ii aduci aminte ca l-a verificat de fata cu tine, daca avea defecte nu ai fi acceptat sa te vezi cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Betty12345678 a răspuns:

Nu are ce sa iti faca.