| SimyOsb a întrebat:

Am primit o amenda pe starea de urgenta pe care am plătit-o dar CCR a dat verdict ca amenzile date au fost neconstituționale.
Știți cumva dacă îmi pot recupera banii și dacă da cum?
Day fundă Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, iti poti recupera suma platita, dar numai daca faci o plangere contraventionala la judecatorie, solicitand anularea procesului-verbal de contraventie in baza deciziei CCR si restituirea sumei platite.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au trecut mai mult de 15 zile de cand ai primit procesul verbal, nu mai ai ce face

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt esti in termen, scuze, uitasem ca sunt suspendate termenele