| ExpertMen a întrebat:

Salutare.Am si eu nevoie de niste respunsuri rapide la aceste intrebari:

1.De ce un stat democratic nu poate exista fara o constitutie?

2.Care sunt cele trei mari puteri ale statului prevazute de Constitutia Romaniei si ce rol indeplinesc ele?

3.Asezati principalele drepturi si libertati ale cetatenilor Romaniei in doua grupe: a.drepturi si libertati civile
b. drepturi si libertati
culturale,sociale, economice.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Frumoasa tema. Uita-te in Constitutia Romaniei si afli raspunsurile. Succes si numai bine!