| DanyN98 a întrebat:

As dori sa imi explice cineva care sunt avantajele,dar si dezavantajele in a fii politist,si daca e mai bine la subofiteri la Campina sau la Bucuresti, la ofiteri. Vreau sa depun dosarul la Campina si peste un an sa ma "transfer" la Bucuresti, in fine, asta a fost doar informal. Vreau sa stiu daca intr-adevar se mai merita in ziua de azi sa fii un subofiter/ofiter si cam ce ma va astepta.

2 răspunsuri:
| GinoLANETTI a răspuns:

Salut DanyN98, am un prieten care a incercat vara aceasta la Academie in Bucuresti, din fericire a picat sala, spun din fericire deoarece dupa ce a dat sala a realizat ca nu merita sa mai fi in ziua de azi Politist/ofiter. El gandea ca daca va intra in aceasta categorie sociala va fi mai bine vazut, va avea relatii si chestii de genul mai mult auzite, nu neaparat adevarate. Dar dupa parerea mea nu merita sa stai inchis la Campina doi ani intr-o camera de cativa metri patrati cu inca 8-10 colegi, pentru ce? Sa fi bataia de joc a statului, a celor mai joase categorii sociale pentru un salariu de 2-3000 de Lei? Mai bine faci o facultate si master daca vrei sa realizezi ceva, da, pare mai greu dar daca iti dai silinta vei fii cu mult peste un ofiter, plus ca nu te vei simti legat de nimic. Incearca sa iti faci propria afacere, propriul vis, nu iti irosi viata lucrand la visul si afacerea altuia. Salutare!

| DanyN98 explică (pentru GinoLANETTI):

Mersi mult de raspuns, chiar m-ai ajutat sa-mi dau seama de cateva lucruri big grin