| Radiciucu a întrebat:

Salutare. As vrea sa explorez Cinematograful Bucuresti(fostul Trianon). Stie cineva daca am nevoie de acte, documente sau orice fel de acte pentru a explora vechiul cinematograf? Daca da, ce imi trebuie?

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

In teorie hartie scrisa si legalizata de la proprietar, cum ca iti da voie
de asemenea hartie scrisa si legalizata ca iti asumi raspunderea pentru eventualele accidente, care se pot intampla intr-o cladire abandonata

altfel, chiar daca nu are gard sau lacat la usa, politia te poate aresta pentru incalcarea proprietatii

ar fi bine sa vorbesti cu un avocat despre ce acte iti trebuie

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă e un cinematograf vechi, abandonat nu ai voie să intri în el.

Nu îți va da nimeni nici un act, dacă e pus lacăt pe ușa, și nu funcționează.

Dacă intri tu așa, și te prinde politia știi ce pățești.

Mai există activitate la acel cinematograf? Sau e abandonat?

Dacă e abandonat am zis mai sus.

Ai putea să trimiți un mail la primărie și să întrebi, și vezi ce zic cei de acolo. Ai grija sa nu îți dai datele, ca să nu ai probleme după...