| Brînaru_Marius_1993 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot pastra numerele de inmatriculare, masina fiind din alt judet. As vrea niste informatii sigure. Merci frumos!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le poti pastra doar daca nu o inmatriculezi pe numele tau. Daca o inmatriculezi se schimba in mod obligatoriu, vei primi numar din judetul tau. De altfel este obligatoriu s-o inmatriculezi in 30 de zile de la cumparare.
Daca nu vrei s-o inmatriculezi incheie cu vanzatorul si un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta, se poate incheia pe orice perioada, la un notar public.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei sa o inmatriculezi pe numele tau le poti pastra

| BoYkAn a răspuns:

Eu stau cu nr de constanta in Galati de 2 ani de zile....si nu m-a deranjat nimeni am fost oprit de cateva ori dar nu s-a pus asta in discutiewinking asa ca stai fara griji

| SerbanAntoniaElena0550 a răspuns:

Da, poti sa le pastrezi panaiti expira si dupa trebuie sa iti iei numarul din judetul respectiv.

| suntserios a răspuns (pentru SerbanAntoniaElena0550):

Numerele romanesti nu expira