| Ciprian_Macarie_1982 a întrebat:

Salutare,

Care ati avut treaba cu asa ceva...Un contract de comodat auto este obligatoriu sa fie facut la notar sau e de ajuns intre parti. mentionez ca trebuie sa fie valabil pentru a iesi din tara.

Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal si cel facut numai intre parti dar pentru iesirea din tara este bine sa fie incheiat si autentificat de un notar public. Costul minim este de 186 lei.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a putea ieşi din ţară, este OBLIGATORIU ca respectivul Contract de comodat să fie întocmit la un NOTAR public!

Toate cele bune!