| Law223 a întrebat:

Salutare,
Ce părere aveți despre partidul politic AUR?
Dacă AUR va fi la putere se va schimba ceva în România? Argumentați.

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intotdeauna se schimba ceva cand vine un partid la putere. Numai ca schimbarile bune sunt pentru ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu-s credincios, dar Doamne Ferește să ajungă la putere aia. Eu sper sa nu mai prindă nicciun loc în parlament și să dispară în paginile negre ale politicii

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru suntserios):

Pariez că în 2024 vor intra in guvern căci PSD și PNL sunt praf, la fel și USR.

| Drimmero a răspuns:

Daca mizeria de aur va ajunge la putere s-a sfarsit totul, se alege praful de tot de Romania si va deveni Belarus 2, adica sclavii rusilor. Sper ca nu va ajunge gunoiul ala de partid la putere si sper ca o sa dispara cat mai repede din scena politica, am fi prostii prostilor daca ajung aia, pana si psd-ul pare un cancer mai placut decat aur.

| Wr3nch a răspuns:

Da, inspre rau. AUR sunt retrograzi si paraleli cu viata

| Holiday a răspuns:

AUR e o mizerie.

| NLS a răspuns:

Prefer sa uit ca a existat Romania, daca doamne fereste va fi condusa vreodata de acele specimene.

| johnnny123 a răspuns:

Când un partid extremist ajunge la putere, se întâmplă trei lucruri:

1) Toți cei care nu se încadrează în "valorile lor" (orientare sexuală, religie, origine, rasă, orientări politice, etc) sunt marginalizați și oprimați pentru a "se curăța" țara de tot ceea ce ei consideră "elemente nocive"

2) Cei care-și exprimă dezacordul cu ei sunt eliminați imediat pentru a nu exista riscul coagulării unei mișcări de opoziție în jurul unor persoane capabile să unifice oamenii

3) Toate lumea civilizată îți întoarce spatele, iar singurele țări cu care mai ai "relații" sunt cele cu sisteme similare. În cazul nostru particular, am deveni un fel de Belarus, adică am fi niște lachei care executa ordinele Moscovei.

Care dintre schimbările astea trei îți fac cu ochiul?

| RoCkKiD a răspuns:

Va schimba multe. O sa primim cateva chestii mai ieftin gen gaz benzina, ingrasaminte, vodca, cereale, T-90, trupe de mentinere a pacii etc.

Problema o sa apara cand o sa se trezeasca un destept ca vrea whiskey.

| Brizbriz a răspuns:

Ne vom saluta cu Hail AURhee hee

| RxTx a răspuns:

Haur nu mai are valoare fara Sosoaca

| Holiday a răspuns (pentru RxTx):

De parca Sosoaca nu e la fel de imbecila ca oricare dintre liderii AUR.hee hee

| RxTx a răspuns (pentru Holiday):

Ea era sufletul petrecerii!

| goguPatent a răspuns:

Se va schimba. Nu vom mai avea nevoie de viza pentru Rusia, avortul va fi ilegal, vei merge la pușcărie dacă ești homosexual, vor pleca toate multinaționalele din tara, vom ieși din UE, Nato...și Republica Moldova nu se va părea o țară super dezvoltată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt, ne vom intoarce cu un secol in trecut

| Catalin77945 a răspuns:

Ne intoarcem in trecut fara motiv

| Sisiwieuc9 a răspuns:

Rusofili, clar.

| SatinEffect a răspuns:

O sa ajungem o tara de talibani