| ProblematicUser a întrebat:

Salutare! Cei care ati fost trimisi in judecata pentru "conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului sau a altor substante conform art.336 alin.(2) din NCP" (pentru substante mai pe intelesul tuturor) cum vi s-au solutionat dosarele? Ce pedeapsa ati primit si ce concentratie ati avut in sange? Multumesc pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pe mine m-au condamnat la 2 ani jumate de stat cu soacra la mine în casă.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Cu executare silită.

| alina2k18 a răspuns:

Daca e prima abatere in 99% dintre cazuri se da suspendarea pedepsei.
Cauta pe portalul instantelor dosare cu speţa asta.
Personal cunosc cu alcool prins si avut permisul anulat si parca 1an cu suspendare.
Dupa 2ani de la fapta a putut da examenul din nou si si-a recapatat permisul.
Nu mai stiu exact cat a avut in sange cert e ca nu era sub 1winking
A fost prins in alt oras nu in cel de domiciliu.
S-a prezentat fizic la o instanta si atat ca din Bucuresti pana la Oradea era ceva...

| alina2k18 a răspuns (pentru alina2k18):

Plus munca in folosul comunitatii.

| ioana748 a răspuns:

Stiu pe cineva care a primit un an cu suspendare, munca in folosul comunității.
Pentru carnet, posibil trebuie a dea din nou.
A avut alcoolemia 0, 80 mg/l.