| NYØ2002 a întrebat:

Eu in mai fac 18 ani si am o intrebare:Este adevarat ca imi suspenda alocatia in timpul vacantelor? Apropo eu in cat timp trebuie sa depun cererea ca sa nu mi-o suspende? Am auzit ca la altii le-a suspendat 6 luni

1 răspuns:
| andaaaaaa a răspuns:

Buna! Si eu am implinit 18 ani in clasa a 12-a. Nu mi-a fost suspendata alocatia in timpul vacantelor. Eu nu am facut nicio cerere, doar am dus o copie dupa buletin si doamna diriginta a vorbit la Secretariat. Mi-a venit alocatia normal in fiecare luna. desi este posibil sa ai si unele intarzieri de o luna, doua, trei, dar iti va veni si pe lunile anterioare daca se intampla sa interzie.