| Alexdapatabus a întrebat:

Eu si viitoarea mea sotie nu locuim in tara dar avem programata cununia civila weekendul viitor. Problema ar fi ca la o saptamana dupa cununie trebuie sa ne intoarcem in tara unde lucram. In cate zile i se poate elibera sotiei mele noul buletin/pasaport/permis de conducere? Banuiesc ca eu nu trebuie sa schimb nimic. Deasemenea vom strabate drumul cu masina ei. Vom intampina probleme dupa casatorie, la intoarcere in tara in care lucram fiindca pe talonul masinii este numele ei de familie vechi? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| AndreiMarin499 a răspuns:

Buletinul se eliberează în maxim o săptămână.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il cereți în regim de urgenta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

In cate zile i se poate elibera sotiei mele
noul buletin 48 de ore la urgență.
pasaport - depinde de cozile de la pașapoarte. și aici este regim de urgență contra cost
permis de conducere - ăștia nu știu dacă se grăbesc la cerere.

la intoarcere in tara in care lucram fiindca pe talonul masinii este numele ei de familie vechi
Are toate actele la ea și arată că s-a căsătorit.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Pașaportul nu se face in regim de urgenta

| Panamax a răspuns:

Nu este obligatoriu sa-si schimbe numele.
Sunt doar probleme in plus.
Si problemele vot continua odata intorsi in tara unde lucrati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

La noi la Cluj se face la cerere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am făcut.

| doctorandus a răspuns:

Nu e obligatoriu sa-si schimbe numele.