| Ferii a întrebat:

Salutare, eu vreau sa dau de permis A1 (adică de motociclete pana în 125cc).
Intrebarea mea este, cum se calculează impozitul la motociclete?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitul la motociclete, prevazut de Codul fiscal, este de 8 lei pentru fiecare 200 cmc sau fractiune din aceasta.
Acest impozit este unul local astfel ca poate fi majorat de catre Consiliul local cu pana la 50%.
In cazul expus de tine impozitul poate fi de la 8 lei la 12 lei.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un calculator.
cred ca e in functie de cati cm cubi are. cm3.
https://www.clubopel.com/calculator-impozit-auto.php