| tigroiul726 a întrebat:

Salutare Grup. Am terminat învățamântul profesional, iar acum m-am înscris la seral să pot lua bac-ul. Îmi doresc să fac o școala de subofițeri jandarmi sau poliție. Mulți spun că nu am șanse să ajung de la profesională în domeniul militar. Astept răspunsuri vă rog. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vorba lui "anonimul": poti sa mergi unde vrei si daca mai faci si o scoala de maistri militari, in domeniul tau, e un avantaj pe viata, Ti-o spune un fost militar.

| tigroiul726 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc de răspuns! Te referi la o școala de maiștri militari pe lânga cea de jandarmi?

| Salontanul a răspuns (pentru tigroiul726):

Ministerul Apararii pregateste maistri-militari si pentru jandarmi si politie, dar poti sa ramai si in M.Ap.N.

| sierra1 a răspuns:

"Mulți spun că nu am șanse să ajung de la profesională în domeniul militar"

iei bac-ul, inveți in draci ce se cere la examen, ești sănătos tun și ai toate șansele

| Vântulalb a răspuns:

Nu de la profesionala direct. Dar daca termini liceul si ai diploma de bacalaureat, poti merge. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai diplomă de bac poți să mergi unde vrei și nu contează că faci liceul la seral.

| Darius50boss a răspuns:

Poți să intri la militar dacă vrei