| Florentin01 a întrebat:

Pentru o companie de transport marfă intern și internațional știu ca îmi trebuie 9000 de euro pentru primul autocamion și 5000 pentru restul. Dacă îmi fac o asigurare, polița acoperă aceste sume, legal? Adică dacă am aceste polițe sa nu îmi mai trebuiască aceste sume de bani.

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Adica tu intrebi ca daca faci asigurare nu mai iti trebuie banii ca sa cumperi camionul? La prima intrebare raspunsul este DA, cu mentiunea ca trebuie sa iei legatura cu un agent pentru ca nu se asigura orice si oricum. La a doua intrebare fii un pic mai explicit ca nu inteleg exact sensul intrebarii.

| Florentin01 explică (pentru Ironwin):

Am citit pe un site și am înțeles că după ce cumperi autocamionul îți trebuie, legal, niște sume de bani pentru ele, gen pentru a le asigura. Și întrebarea mea este dacă fac o asigurare la autocamion dacă îmi mai trebuie aici bani.