| Xenoverse a întrebat:

sunt un baiat cu dizabilitati, si in fiecare zi ma nemultumeste ceva, ca conducatori nostri nu se gandesc sa faca si pentru cei cu dizabilitati locuri de munca si dincolo sunt multi ca mine care lucreaza aproape toata ziua. Si eu mor de nervi ca conducatori nostri nu sunt in stare de asa ceva, cateodata imi pare rau ca m-am nascut intr-o tara de c***t ca Romania, toate bune si frumoase, astept parerile voastre.

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu trebuie sa te simti discriminat, politicientii nu fac nimic nici pentru cei fara dizabilitati... Incearca sa pleci din tara daca poti.

| Clorox a răspuns:

Din pacate Romania nu ofera multe chestii nici pentru ceilalti, imi imaginez ca iti este greu fara un job dar crezi ca in viitor ai fi in stare sa pleci intr-o tara care ofera ajutor persoanelor cu dizabilitati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e cazul sa fi deznadajduit din cauza politicienilor, lasa-i pe ei cu ale lor si tu vezi de drumul tau. Intr-adevar, daca ai dizabilitati fizice mai greu sa-ti gasesti un loc de munca, dar daca ai dizabilitati de natura psihopatologica cu siguranta poti gasi un loc de munca, in tara si nu neaparat prost platit. Cunosc o astfel de persoana care are contract cu o companie multinationala, lucreaza acasa si are un salariu destul de bun.

| KronstadtResurrection a răspuns:

I-auzi! Vezi ca multinationalele angajeaza persoane cu dizabilitati. Mai ales ca sunt scutiti de niste taxe daca fac asta.
Deci, tai-o la munca, tinere olandez!