| Simi_6065 a întrebat:

am o mare problema. Probleme sunt nenumarate dar asta e mai importanta cu el... Vorbesc cu un baiat pe mess de aproape 2 ani (e din alta tara) si nu ne-am vazut niciodata dar m-am atasat de el. Eu sunt genul de fata care nu plang pentru fiecare baiat de care imi place si ripostez daca un baiat ma calca pe nervi. Ei bine baiatul asta "mi-a luat mintile". Il astept o zi intreaga sa-mi spuna doar salut si pa iar eu ma declar multumita...
Problema e ca intr-o zi mi s-a oprit net-ul asa ca nu am putut vorbi cu el si ca proasta am plans toata ziua, n-am iesit din casa ci doar am stat in pat si am plans pana cand la 2 noaptea a mers, am vorbit cu el si chiar i-am spus ca am plans pentru el! (ceea ce nici moarta n-as face pentru un baiat!) Nici cand mai face misto cu pritenii lui (ma injura) nu pot sa spun nimic sa ripostez! In fiecare zi ma gandesc la el dar a facut si lucruri dragute pentru mine, mai rar dar totusi...
Intrebarea mea este: Ce sa fac sa nu mai fiu asa naiva dar nu vreau sa renunt la el sad. Cateodata ma gandeam sa "ma razbun" sa incerc sa nu-i raspund cand imi vorbeste. Ori ce alt ceva pot sa fac sa-mi iau gandul de la el?

2 răspunsuri:
| Anne_9288 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti gasesti un baiat din apropierea ta. Tipul nu pare sa tina prea mult la tine,iar tu incerci degeaba ceva ce are sanse de reusite foarte mici.Tu esti fata, nu ar trebui sa te lasi jignita de un baiat si acesta sa-ti zica orice, fara ca tu sa ripostezi.Insa daca iti place chiar asa de mult,cred ca ar fi bine sa vorbesti cu el despre asta, sa va clarificati toata problema, ce simtiti unul pentru celalalt si in functie de raspunsul ce ti-l va da sa actionezi.Nu prea are rost sa-ti bati capul cu tipi ca acesta. Sper ca te-am ajutat.happy

| dana_7096 a răspuns:

El mai bine ar fi sa il tratezi cu indiferenta sa nu mai vb cu el p mess, oricum el nu o sa vina niciodata la tine, te foloseste doar pe post de muzahappy:Xfundita? vot? pup