| Mihai1800 a întrebat:

Salutare TPU si tuturor ce folosesc acest site/aplicație
Am o întrebare pentru voi
De curând am văzut o postare despre cat de rasiști sunt români cand au văzut o femeie de culoare ca poarta ia romaneasca

Eu va intreb
Sunteti de acord cu ei? Vi se pare ceva neobișnuit ca poarta ia romaneasca?

Eu nu vad nici o diferență ia este o haina, in opinia mea ceea ce ii definește pe romani sunt oamenii nu hainele, mâncarea, teritoriului, eu nu cred ca are vreo importantă ca un străin poarta hainele noastre ca in fond si noi purtam haine facute de ei si plus de asta sa va mai intreb ceva, asta pentru cei mai rasiști big grin

Un negru sau orice alt om
Are doua mâini? Are doua picioare? Are o minte? Are o casa? Are prieteni, familie?

Eu consider ca majoritatea le au pe toate, mai sunt si excepții cazuri mai nefericite lipsa o mana un picior, fara casa dar nu contează tot o ființă umană este

Asa ca va intreb
Ce aveti cu oameni diferiti de voi?
Au alta culoare dar tu nu ai alta culoare pentru ei?
Va place sa fiti rasiști?
Eu unu consider ca nu contează ce fel de oameni suntem toti traim in aceeasi lume, respiram acelasi aer, bem, Mancam, traim

Va e teamă ca ne invadează străinii? Nu va fie teamă de schimbare
Schimbarea e ceva natural, nu o sa se piardă nici tradiții nici cultura atât vreme cat ne adaptam dar daca voi vrei sa ramaneti in urma e problema voastră nu ii împiedicati pe alții sa o ia inainte

Si chiar daca se pierd traditiile va intreb
Ramaneti flămânzi?
Pe omenire dea lungul timpului sunt de parere ca a interesato supraviețuirea si nu ca un negru sau altcineva poarta haine tradițional românești

Asa ca raspundeti-mi la întrebări, daca nu vreti la toate doar la una
Ce castigi si ce castiga alții din a fi rasist?

SCZ NU STIU DACA AM NIMERIT CATEGORIA happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nada.