| CannabisFan a întrebat:

Salutare,TPU! Stie careva unde gasesc toate legile din Romania?

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, in constitutia Romaniei
http://www.cdep.ro/pls/dic/site.page?id=339
Aici sunt toate legile.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Ce prostie ai debitat si utilizatorul te-a si crezut.
Constitutia este legea fundamentala a Romaniei dar nu este "toate legile din Romania".

| CannabisFan explică (pentru Ioandelasal):

L-am crezut pentru ca nu le am cu asta!laughing Am citit pe acolo si am observat ca nu era ce cautam. Sper sa gasesc pe link-ul de la tine, mersi! big grin

| Ioandelasal a răspuns (pentru CannabisFan):

Pentru a nu mai gresi asteapta sa primesti mai multe raspunsuri si sa le verifici.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate actele normative (legi, ordonante, ordonante de urgenta, hotarari ale Guvernului, ordine ale ministrilor, norme, etc) pe portalul de legislatie, aici:
http://legislatie.just.ro/
De asemenea le poti gasi si pe alte portaluri, cautand cu numarul sau data actului normativ sau cu obiectul reglementarii.

| TheGentleman a răspuns:

Monitorul Oficial este o sursă bună, fiindcă o lege intră în vigoare abia după ce este publicată în M. Of.

| addyC a răspuns:

Ce anume cauti mai exact? Imi vine greu sa cred ca iti trebuie toate legile din Romania.