| Angica_Ionutz_1996 a întrebat:

Salutare..stie careva unde pot sa gasesc un final LM1875T(pentru trust gxt38) sau ceva care sa aiba aceeasi putere..am cautat pe mai multe site-uri si nu am gasit.

Răspuns Câştigător
| mihaixliquid a răspuns:

In Romania inca se gaseste aici:
http://www.adelaida.ro/lm1875t-nsc.html

http://www.tme.eu/......1875tnopb/

dar si la magazine de componente electronice de schimb

| Angica_Ionutz_1996 explică (pentru mihaixliquid):

Mersi boss.da sunt de incredere astia de la adelaida? big grin

| mihaixliquid a răspuns (pentru Angica_Ionutz_1996):

Eu din cate stiu sunt destul de seriosi, dar poti comanda de pe tme care este extinsa pe plan global

| mihaixliquid a răspuns (pentru Angica_Ionutz_1996):

Si din cate stiu ca si la conexelectronic.ro au circuitul integrat care il cauti si la adelaida poti suna pentru mai multe informatii, si nu iti recomand sa pui TDA2030/2040/2050 pentru ca au 10% distorsiuni si oricum va trebui sa schibi si alte piese si LM1875 cu T sau fara are 1% distorsiuni si cu greu ajunge la 5% distorsiuni, eu imi construiesc propriile kit-uri si mai si vand si LM si TDA sunt diferite din multe puncte de vede cand vine vorba de suntet clar(bass, medii sau inalte)

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Depinde ce schema ai cu LM1875. Cel care se apropie cel mai mult e TDA2030, scoate numai 14W dar are aceeasi capsula ca LM. Altul care s-ar potrivi e TDA1520. Aceeasi putere, capsula diferita si trebuie sa faci modificari. Totul depinde de schema ta. Cel mai bun ar fi 2030, da e un CI destul de vechi si gasesti cam greu.