| Popescu_Ionut_1995 a întrebat:

Salutare tuturor...
am luat un scuter de 49 cc fara acte si as vrea sa scot nr de primarie.Intrerarea ar fi daca se poate?
si as mai avea o intrebare:daca ma prinde cu scuteru fara asigurare ce imi face(am permis b)imi ia puncte sau amenda
mersi mult!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la un notar public si faci o declaratie pe proprie raspundere ca ai cumparat legal mopedul si ca proprietarul nu ti-a putut da actele.
Daca circuli fara asigurare RCA si te prinde o sa primesti o amenda serioasa, mai mare decat asigurarea si n-o sa poti circula pana nu platesti amenda.

Răspuns utilizator avertizat