| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Eu as vrea sa propun oricarui om binevoitor si insetat dupa dreptate,urmatorul lucru:
Haideti sa ne unim si sa incercam sa facem un regim dictatorial,sa dam o lovitura de stat, pentru a ajunge la putere si a schmba radical aceasta Tara...Trebuie sa facem ceva. Dupa parerea mea, acesta ar fi singurul lucru si singura solutie care ne-ar putea ajuta sa schimbam radical Tara.Trebuie sa ii dam jos pe cei de la conducere.Va trebui sa ne alegem un lider,unul singur,o gandire corecta,dreapta, care sa multumeasca pe orice om din popor.Ma gandesc la un fel de dictatura, diferita fata de dictatura lui Ceausescu.Adica un regim care sa permita libertatea religiilor.Fiecare om sa creada in ce vrea, fara sa il discrimineze pe celalalt...Fiecare om sa munceasca pentru un singur scop:Armonia Tarii.Nimeni sa nu aiba mai mult sau mai putin fata de ceilalti,iar Tara sa fie independenta. Agricultura sa ocupe o pozitie centrala, mai putin tehnologia.Scoala sa fie adusa la inceputurile ei,adica serioasa si respectata.Cei ce au auzit spusele mele sunt invitati sa ni se alature noua, cei ce dorim dreptatea!

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai intai, poate ma luminezi si pe mine cum naiba se impaca dictatura cu dreptatea? Ca, din cate mai stiu si eu, se cam bat cap in cap.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Eh, se numeste efectul de canicula. Este dovedit ca temperaturile crescute sunt raspunzatoare pentru derapaje. Nu am avut caseta de raspuns asa ca am bagat la tine.

Bula
| Bula a răspuns:

Si care-i intrebarea?
Vrei sa fii TU dictatorul sau sa fiu eu?
:O

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce spanac ne am intoarce la comunism?

| doctorandus a răspuns:

Serios? Nu stii ca oamenii care vor sa dea lovituri de stat sunt in atentia SRI?

| Beutz a răspuns:

Si mie mi-ar place asta, dar, nu putem sa-i scoatem pe cei de la conducere...

| DasKönigreichPreußen a răspuns:

De ce am vrea sa devenim alta tara comunista? Sa devenim bff cu Corea de Nord?

Totusi nu ma supar daca ma alegeti regele vostru si ma lasati sa dau petreceri