| MariusUCV a întrebat:

Vreau sa-mi iau o masina: opel astra g 11.6, din 99, benzina, euro 3, abs, oglinzi electrice, inchidere centralizata, si multe altele. Intrebarea este: Cam la ce pret se poate face inmatricularea in Romania in cazul ei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa o poti calcula singur, introducand toate datele cerute (sunt mai multe decat cele date de tine) in calculatorul de aici: http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu este o varianta foarte buna, vei ajunge la 1000 de euro cu toate cheltuielile de inmatriculare. Sfatul meu ar fi sa optezi pentru un Astra G cu euro 4, diferenta de pret la masina o vei recupera din diferenta la taxa de poluare. In plus te vei alege cu o masina mai tanara si mai usor vandabila.

| MariusUCV explică:

11.6 greit. - 1.6 corect

| ZerroCool a răspuns (pentru MariusUCV):

Man, pai la asta ma gandeam si eu cum 11.6happy era ridicol.