| Valikng a întrebat:

Salutari, în cazul în care mi-a fost suspendat permisul pe 90 zile pentru viteza +52, am obținut testul de redobandire, am trimis cerere cu documentele necesare, au confirmat primirea lor, la cât mii se reduce perioada, pe 18 decembrie mi-a expirat dovada normal acum în ianuarie pe 18 îl ridic s-au în februarie (am înțeles ca nu se mai reduce la 30 zile )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent perioada de suspendare a dreptului de a conduce se reduce doar cu o treime, in cazul tau cu 30 de zile, asa ca trebuie sa treaca 60 de zile pana iti vei putea redobandi permisul de conducere.
Perioada de suspendare incepe pe 19 decembrie si se va implini abia in 16 februarie si din 17 februarie poti merge dupa permis.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se reduce cu 30%