| lauh a întrebat:

Se aplica faza cu impozitarea salariului si la part-time? la un salariu de 500 ron se mai scad acele cheltuieli..impozit bla bla?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se aplica si se retin toate contributiile pentru fondurile speciale (sanatate, pensie, somaj) si impozitul pe salariu.

| BiuL a răspuns:

Da. dar angajatorul trebuie sa vireze acele impozite, bine cu unele exceptii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Conform legilor in vigoare, orice venit este impozabil.

| Aphrodytha a răspuns:

Daca tu esti inregistrat la stat. Categoric da.

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Si daca mergi la buda si te rahatesti si tu reusesti totusi sa faci un castig din asta statul te taxeaza din toate directiile, nu exista sa castigi ceva fara sa platesti drept de smecher la stat.

| Laura123Laura13 a răspuns:

Daca tu esti inregistrat la stat. Categoric da.

| lauh explică:

Pai si adica eu din aia 500 voi ramane cu 300 si ceva de lei? e vorba de un contract la mec 4 ore 5 zile pe saptamana.