| Adrianadiafg a întrebat:

Se mai semnalizează stânga intrarea în sens giratoriu daca se circulă pe direcția înainte.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca mergi inainte nu e nevoie sa semnalizezi doar atunci cand vezi multe masini ca se aduna la intrare si nu au intentie sa intre e bine sa dai lejer din semnalizare altfel nu are rost

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nevoie sa semnalizeze întrarea în sens, doar iesirea

| AC4S4 a răspuns:

Intrarea in sens nu se semnalizeaza in acest caz.

| Panamax a răspuns:

In general nu se semnalizeaza stanga in sens.In unele tari poti lua amenda.

| mgtow a răspuns (pentru Panamax):

E **** amenda pentru asa ceva omg

| Panamax a răspuns (pentru mgtow):

In Olanda stiu sigur.

| mgtow a răspuns (pentru Panamax):

laughing atunci e mai misto sa nu semnalizezi ca sa nu iei amenda pe acolo.

| Adi88 a răspuns:

La iesire trebuie sa semnalizezi ca sa ti vada cel din spate intentia

| AndrewR a răspuns:

Da, normal trebuie sa semnalizezi iesirea, dar in cazul tau nu trebuie semnalizat.