| LukaRaw a întrebat:

Se poate afla unde este persoana respectiva,daca detin numele si cnp-ul sau? Ma refer la firma la care munceste,orasu,orice, numai sa aflu ceva!
Funda mare! :*

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla doar daca te adresezi la politie sau RNEP (Registrul National de Evidenta a Persoanelor) dar pentru asta trebuie sa ai un motiv intemeiat, nu numai curiozitatea.

| Fantoma_1807 a răspuns:

Daca interesul tau este indreptatit poti afla cu ajutorul organelor abilitate, de unul singur si manat de o simpla curiozitate nu vei reusi. Registrul de evidenta a populatiei nu da relatii oricui.