| lllarisaa02 a întrebat:

Cum aflu ce model de ram am? ma refer la firma, nu daca sunt ddr2 sau 3 ca asta stiu. am desfacut unitatea sa ma uit pe placute dar nu scrie, scrie doar niste numele ceva de cl nu stiu ce. deci un program ceva cum sa aflu se poate?

3 răspunsuri:
| IoanaCerin a răspuns:

Salut! Poti folosi pentru orice componenta Driver Max. Acesta este un program gratuit care te ajuta sa depistezi ce drivere foloseste calculatorul tau si care sunt componentele instalate.
Ai un tutorial gratuit cu ce si cum aici:
http://www.ultranetworks.ro/......re-pc.html
Spor!

| rasnoveanu a răspuns:

Faci asa
Start ->RUN -> scrie dxdiag ->apesi enter.Afli tot ce vrei despre pc facand ce ti-am zis eu.