| feketezsolt75 a întrebat:

Se poate plati ajutorul social in natura daca da cum?

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am spicuit pentru tine de la adresa de mai jos - ceea ce te interesa. Poti sa citesti si alte amanunte despre ajutorul social si acordarea lui la adresa de mai jos
"9 Plata ajutorului social
Plata ajutorului social se face incepand cu luna urmatoare celei in care s-a inregistrat cererea la primarul localitatii.
Primarul poate organiza acordarea ajutorului social in bani, in natura sau prin plata unor cheltuieli de intretinere si de incalzire a locuintei.
Plata ajutorului social in bani se face lunar, pe baza de stat de plata, mandat postal sau in cont curent personal.
Data platii ajutorului social si modalitatea de plata a acestuia se stabilesc de catre primar prin dispozitie care se aduce la cunostinta titularilor.
Pentru persoanele fara domiciliu care beneficiaza de ajutor social, plata se realizeaza in ultima zi lucratoare a lunii curente.
Ajutorul social se poate acorda in natura, prin asigurarea, pentru toti sau pentru o parte din membrii familiei, respectiv pentru persoana singura, a unor alimente si medicamente, precum si a altor bunuri sau produse stabilite de primar. In acest caz, contravaloarea bunurilor si produselor nu poate depasi cuantumul ajutorului social calculat pentru luna in care se acorda."
http://74.125.77.132/......tp?/search