| aimullah123 a întrebat:

Sorin Ovidiu Vantu a zis odata "Daca votul tau ar conta sa fii sigur ca nu te-am lasa sa votezi"

Aveti idee la ce s-a referit?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

E aceeasi chestie cu "nu conteaza cine voteaza, coneaza cine numara voturile"
Cui ii pasa ce zice un om de nimic oricum? laughing

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Chiar a fost un nimeni Vântu în ultimii 30 de ani...

| aXy99 a răspuns:

Cred ca e destul de evident.
Dar nu e chiar asa.
Mark Twain a spus asta (sub o alta forma) acum mai bine de 150 de ani. Se mai schimba vremurile.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost un om mare, intr-adevar. O adevarata valoare a Romaniei ce a adus numeroase benficii acestei tarisoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Atat intelegi, atat poti

| Mosotti a răspuns:

Pai e logic, s-a referit ca daca ar conta votul, am da jos hotii ca el si ca altii, si clar ne-ar impiedica sa ii dam jos sa piarda ei averile si privilegiile. Nu a facut nimic pentru tara, a furat, a furat si banii de la FNI de i-a nenorocit pe oamenii aia in primavara lui 2000.

Dar asa stie ca sistemul politic face ca orice am vota sa fie tot una, stie ca pe oricine am vota, e tot una pentru ca politicu e finantat privat, deci orice partid serveste finantatorilor, doar ca fiecare are alt grup de interese, noi doar asta votam si schimbam, deci 1-0 pentru ei. Am explicat si de ce nu conteaza votul.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ridica-i o statuie.
Fa-i si-o mure ca sa-i arati aprecierea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Era usor de inteles ce am vrut sa zic dar iti stiu nivelu)) : vantu e unu din aia care au facut legea vreo 25 de ani in tara asta fara sa-l intereseze cine pe cine voteaza

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Amice, cred ca suferi de tulburari de personalitate laughing
Numai tu stii ce vrei sa zici.
Nu l-a interesat cine pe cine voteaza, zau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Chiar d-asta n-a facut el cateva miliarde de euro, din 90s pana aproape de zilele noastre, ca a fost cdru, psdu sau pdlu la puterelaughing

| inflicted a răspuns:

Mark Twain a zis-o. Nu Vantu

| aimullah123 explică (pentru inflicted):

Eu am auzit-o la vantu pe contul lui de Youtube. Inseamna ca si el a auzit la Mark Twain