| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum trebuie sa reactionez cand se ia cineva de mine?

10 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Alex,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Niiiicu a răspuns:

In primul rand fi calm, si nu izbucni violent, multe se rezolva cu o vorba bunahappy

| Ciocanciprian12 a răspuns (pentru Niiiicu):

Sincer eu nu as spune la fel. daca este cineva care nu are mila eu as ramane la sfatul meu

| Niiiicu a răspuns (pentru Ciocanciprian12):

Da,dar depinde si de situatiebig grin

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Fii calm si controleaza-ti cuvintele. Daca este ceva mai grav nu ezita sa fugi. Chiar daca pari las.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Pai mai intai il tatonezi...pac pac un joc de glezne rapid...si apoi..bammm un upercut la pateu si l-ai pus pe orizontala pe fraier.

| Ciocanciprian12 a răspuns:

Pai:
1.ai gresit categoria rolling on the floor
2.Dai si tu daca el incepe
3.Gasestei punctul slab
Succes!

| Minnie69 a răspuns:

Pai... pur si simplu mergi inainte si nu il bagi in seama. Daca iti mai zice ceva spune-i ca vii cu mama sau tata la el/ea acasa. Funda?

| girl758712 a răspuns:

Spune-i ca nu esti fraierul lui /ei si ca nu are dreptul sa se ia de tine pentru ca tu nu iai facut nimic perosanei respective. daca nu te asculta spnele parintilor tao si ei il vor invata minte. primesc fundita? (: (:

| tinkadog a răspuns:

In mod normal ar trebui sa tratezi acea persoana cu indiferenta... daca deja treaba iese de sub control... apeleaza la cineva care te poate ajuta.NU APELA LA VIOLENTA