| aaaaanonim a întrebat:

Stau in Bucuresti si as vrea sa fac o comanda pe Wish sau Aliexpress. Stiu ca pachetele vin la posta, numai ca o cunostinta mi-a spus ca tot ce vine din China va fi livrat o la anumita posta, dar nu stia sa imi spuna la care. E adevarat? Si daca da, despre ce posta vorbeste?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Vin la posta de care apartii mai putin produsele cu pret de peste 10 Euro. La alea platesti TVA (in plus). La produsele peste 150 Euro mai platesti si taxa vamala. Acestea (peste 10 Euro) vin la posta vamala. Uite o lista cu oficiile postale vamale din tara: http://bit.ly/2s4b6ex