| oprescudorin11 a întrebat:

Stau si ma mir! De ce Henry al VIII-lea si-a chinuit' nevestele in loc sa apeleze la un ONG care se ocupa cu salvarea' copiilor si al casniciilor'? Iar mai apoi, Anglia a ajuns sa controleze toata lumea cu democratia ei-sub acest aspect? Sa apeleze la consiliere matrimoniala?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ar fi facut-o daca ar fi existat pe acele vremuri un ONG.

| oprescudorin11 explică (pentru darrio2007):

Dar cei din ziua de azi, apeleaza la 'organizatii' sa le rezolve problemele personale? Si cand sunt puternici si cand sunt slabi?

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Repetenţiii la istorie...
Stau şi mă mir câte perle o să mai posteze unii aici...
Că deja sunt prea multe...
big grin