| cumdc a întrebat:

Sti cineva cati bani se aloca pe an pentru o comuna cu o populatie de 5642 persoane

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune, nici macar cu titlu orientativ, alocatiile de la bugetul de stat sunt in functie de ce hotaraste Consiliul judetean, acesta face repartizarea si, de multe ori, depinde daca primarul este din acelasi partid cu majoritatea din Consiliul judetean.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de primar si de ce pile are.

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea este, cati din cei 5642 sunt pensionari si primesc pensie?
Pentru ca, aproape jumatate din ei sunt adulti care pot primi salariu sau nu primesc nimic.
Mai sunt copii, pot fii si ei un procent de 10-15%.
Iar pensionarii, nu toti primesc pensii, doar cei care au fost angajati vreodata!
Nu se poate face un calcul exact, mai ales ca pensiile nu sunt egale, variind de la o profesie la alta si depinzand de anii de vechime.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Bugetele nu gunt egale, depinde de politic.

| Kife a răspuns:

Alocatia e 80 de lei daca la asta te referi. Fa 80 ori 5642