| Nolkyz a întrebat:

Stie careva cumva daca s-a dat o lege ca incepand din 2013 accesul minorilor in pub-uri, baruri, cluburi sa fie strict interzis? In sensul in care nu te lasa nici sa stai insotit de un major?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista inca o asemenea lege.
In schimb exista L.61/1991 care pedepseste localurile ce ii servesc cu alcool pe minori.

4 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Nu exista asa ceva..si chiar daca ar exista, s-ar incalca foarte usor.

| Nolkyz explică (pentru ReiVaN):

Ma gandeam eu... Am sa mai astept raspunsuri totusi.

| Nolkyz explică:

Interesant, pentru ca ieri am intrat undeva, si nu ne-a lasat nici suc sa consumam. Si faza e ca asa a facut cu toti minorii si cam in toate barurile, pub-urile din zona si nu inteleg care-i smecheria.

| XxXxXMichaelXxXxX a răspuns:

Nu exista legea asta pentru ca ce politist ar sta la crasma sa vada minori daca intra in crasma sau in bar. FUNDA?