| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva trebuie permis la un frist bike? sub 49 cm

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

First bike sunt biciclete si nu vehicule cu motor, asa ca nu este nevoie de permis spre a circula cu ele pe drumurile publice, doar varsta de 14 ani.

| AlexNycusor a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ba pai daca am zis sub 49 cm deci daca stii poti sa-ti dai seama k e moped... mai si vorbesti...

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexNycusor):

Ba poti fi cu taica-tau daca iti permite. Poti sa spui ce vrei dar in mod civilizat. Uita-te pe internet si vezi cum arata first bike (nu frist).

| ombladon a răspuns:

Traiesti intr-o pestera? Normal ca iti trebuie permis.

| AlexNycusor a răspuns (pentru ombladon):

Ba tu poate crezi ca le stii pe toate. e moped ma si nu-ti trebuie. numai de la 50 cm in sus... suferu lu' peste.

| VirusS97 a răspuns:

Scuter? sau pentru ce?

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Trebuie sa ai 16 ani impliniti pentru categoria AM.Categoria AM vizează motociclurile dotate cu motoare si viteza maximă nu depăşeşte 45 km/h, iar capacitatea cilindrică nu depăşeşte 49 cmc. Daca ai permis categoria B, el include AM, A1 şi B1.

| AlexNycusor a răspuns (pentru AndreasfromMetallicA):

Da bro asa e... am vb cu un intructor si a zis ca nu-ti trebuie. AM sunt niste ore. un atestat. A1 este pentru scutere care depasesc, capacitatea de 50 cm, poti merge si cu permis. peste 60... trebuie A

| ombladon a răspuns (pentru AlexNycusor):

Da ba, esti foarte inteligent, nu iti trebuie permis dar iti trebuie categoria AM, care este tot permis, habar n-ai ce-i cu tine.Si A1 nu este pentru toate motoarele mai mari de 50cc, este pentru motoare de maxim 125cc, pentru ca scutere sunt si de 250-500cc si pentru ele iti trebuie A2/A.Si iar nu stii ce zici "A1 este pentru scutere care depasesc 50cc, peste 60 trebuie categoria A" din nou habar nu ai despre ce vorbesti.