| anonim_4396 a întrebat:

Stim cu totii ca pe E85 prima banda e de fapt acostament si teoretic e ilegal sa circuli. Dar practic ai voie sa circuli? Ca nu am auzit pe nimeni sa ia amenda ca circula pe acostament. Ba am vazut si masina de politie cu girofarurile oprite circuland acolo si masini in fata si in spatele ei

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, teoretic e ilegal
practic cate lucruri sunt ilegale cand vine vorba de legislatia ruriera si sunt trecute cu vederea.

sincer sa fiu, daca pe e85 s ar aplica legea la litera, orice drum ar dura dublu probabil.