| winston123 a întrebat:

Sunt administartorul societatii AGEROM GENERAL INVEST.SRL. sunt posesorul unui mercedes S500, am intampinat greutati financiare si nu am reusit sa mai platesc ratele leasing, dupa ce am platit circa 85000 eur mai aveam de achitat 15000 eur, firma de leasing mi-a reziliat contractul si numitul Ioan Orlando reprezentant al firmei de leasing mi-a ridicat autoturismul folosind a 2a cheie din fata unei benzinarii...vi se pare normal?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de prevederile contractuale si demersurile firmei de leasing pentru restituirea autoturismului.
Daca trebuia sa-l restitui, fara alte formalitati si fara a fi necesara o actiune in justitie, atunci este normal.
Daca nu exista prevederi contractuale in acest sens atunci nu este normal. Numai bine!

| 4b a răspuns:

Phai de capu' meu, ce mai patenie...la moarte cu Orlando al nostru; nu e normal sa platesti in locul altcuiva; fiecare ar trebui sa fie responsabil pentru ceea ce face, da cum lasii o iau la fuga, ramanem noi sa incasam idioteniile astea. Trist...

| Darcos a răspuns:

NU!
Cum sa ti-l ridice din FATA UNEI BENZINARII! Ce nebun ia masina unui om cand ii face plinul?!
Macar sa ti-l ridice la resedinta...
Daca era benzinaria departe de casa? Cum ajungeai acasa?

| lavynutzamihay a răspuns:

Waw ...nu mi se pare deloc normal uite eu am avut un logan e o masina mica da am cumparat-o in anul 2008 prin contract de leasing am platit pana la jumatatea anului 2011. masina a costat 8. 200 de euro si dupa calculele mele am achitat masina da mai aveam 2 ani si tot la fel din cauza unor probleme financiare nu am mai putut plati ratele si mi sa reziliat contractul. am primit acasa doua scrisori in care mi se spunea ca sa prezint masina la sediul firmei de unde am cumparat-o daca nu voi da masina o sa o inregistreze la politie ca masina furata si pana la urma am dus-o eu singur la reprezentanta. da sa vina sa ti-o ia din fata benzinarii e cv strigator la cer. da frate stai linistit ca de banii astea pe care ii dai w pe mercedes iti iei o super masina la mana a doua teava. uite eu acum am vectra b si am dat 1500 euro si merge mt mai bine decat loganul de 100 de ori asa ca starngeti bani si ia-ti alata frate