| Jimmi890 a întrebat:

Bună. Am o firma iar anul trecut am avut niște probleme personale implicit financiare. Prin urmare nu am putut achita facturile către firma de contabilitate iar aceasta a reziliat contractul și nu a mai depus declarațiile. Ulterior mi-am achitat datoriile fata de ei dar contabilitatea a rămas în aer. Aș vrea să știu ce risc în cazul acesta și cum pot remedia situația. Ar fi super dacă ma poate ajuta cineva din domeniu.

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Situația o remediați cu aceeași firmă contabilă. Sau căutați altă firmă contabilă. De riscat, nu riscați nimic dacă dovediți bună voință, mergeți la fisc, vorbiți, faceți eventual un angajament de plată eșalonat.
Numai în cazul unor refuzuri nejustificate se poate ajunge la probleme.

| Jimmi890 explică (pentru ValentinMihai78):

Mulțumesc frumos pentru răspuns.

1 răspuns: