| wizard_cristi a întrebat:

Sunt la birou si cei de la etajul superior dau de doua ore gauri. Exista o lege prin care nu au voie sa faca galagia aceasta tinand cont ca este o cladire de birouri si ca seara sau un week-end nu lucreaza nimeni aici asa ca ar putea sa faca atunci aceste modificari?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Din pacate la noi cine e mai tare castiga, iti trebuie tupeu sa te iei de ei si sigur se rezolva astfel te ia de prost(scuzami expresia)iar de amendat sunt amendati degeaba, normal nu este indicat sa fie zgomot in anumite locuri dar cine respecta omenia, se gandesc doar la ei, si cum sa faca bani nu ca deranjeaza pe alti, crede-ma asa e la noi.sa mai treaca ceva ani si poate se tine cont si de vecinu, ori se uita de tot de vecinu.

3 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Eu zic ca ai motiv bun sa-i ceru sefului cateva zile libere, pentru ca ai dureri de cap si nu te poti concentra big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au aprobare de la primarie o pot face in orarul normal de munca, daca nu ...in nici un caz

| piupiu a răspuns:

In mod normal, orele la care se pot efectua lucrari este intervalul 08.00-20.00.
Faptul ca locatia unde se desfasoara este o cladire de birouri nu cred ca schimba nimic. E vorba de vecinii care suporta zgomotul.
Suporta totul cu stoicism si spera sa se termine cat mai repede.