| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi aranjez dormitorul tinand cont ca dorm cu fratele meu mai mic in doua paturi suprapuse din lemn masiv, iar mobilierul ma rog doar dulapul este din acela de pe vremea buncii: mare si urat. As vrea sugestii de lucruri pe care le-as putea confectiona eu cu care sa decorez camera dar si tinand cont ca spatiul e destul de mic si in camera se mai afla si un birou cu calculatorul si televizorul?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scoate mobilierul care te deranjeaza si pune mobila moderna iar restul organizezi cat de cat sa iti ofere comfort in camera.

| DIutsickMikBombonik a răspuns:

Si eu si fratele meu locuiam in aceeasi camera. Fratele meu e mai mare. El era stilul sport, eu stilul artistic. Niciodata nu ne-am inteles in privinta decoratiunilor. La un momendat cautam amandoi pe net cum am putea sa ne multumim pe amandoi.Am descoperit stilul vintage. Mie mi-a placut pentru ca eu citesc si am foarte multe carti. Imi place sa desenez si ma si pricep. Si cam asa aratau pozele de pe google. O camera plina de carti si desene :d. Iar fratelui meu pentru ca arata dezordonat si a putut sa isi afiseze toate diplomele de la fotbal etc etc. Eu, daca ai voie, te sfatuiesc sa faci paiting pe peretii. ceva clasic sa se potriveasca cu mobila veche. Pune desene sau postere deasuprea biroului si langa pat. Umpleti patul cu perne de toate culorile. Si arata bina ca, intr-un colt al camerei sa ai o cutie (sau mai multe) de cadouri. Pe toata mobila lipeste poze cu tine si fratele tau si, cumpara`ti o lampa, astfel incat sa nu mai folosesti becul(pozele, posterele si desenele arata bine intr-o lumina slaba). Daca ai o masuta mai micuta, tine pe ea o masa cu flori si lumanari parfumate tot timpul. Incearca sa iti cumperi si niste draperii care sa mearga cu camera.Nu are cum sa nu iti iasa binebig grin.Succes.