| djbogdy15 a întrebat:

Sunt nelamurit si doresc sa ma lamureasca cineva daca se poate. Cand am obtinut permisul de conducerea acesta avea prenumele gresit si anume in loc de Bogdan scrie Bogoan, l-am lasat asa si nu l-am schimbat. Astazi am post oprit de politie pentru neacordare de prioritate si mi s-a suspendat permisul iar pe amenda si pe dovada scrie numele corect Bogdan(adica datele mi le.a luat dupa buletin). Mentionez ca eu in baza lor de date sunt trecut Bogoan si daca vreau sa imi eliberez dovada asta inainte sa mi.l ia imi scanau buletinul si cu Bogoan iesea dovada deci asa sunt in baza lor de date. Ma gandesc ca este o greseala si ca pot sa imi recuperez permisul ca sunt doua nume diferite.

Sper ca ma poate lamurii cineva.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-l poti recupera inainte de expirarea perioadei de suspendare sau dupa 30 de zile, daca l-au suspendat pe mai multe zile si sustii testul teoretic. Precis ca in baza de date prenumele este scris corect, au gresit doar la completarea permisului. Trebuia sa te duci sa corecteze greseala si ai ocazia acum sa o faci.

| djbogdy15 explică (pentru Ioandelasal):

Mentionez ca in baza lor de date sunt trecut cu Bogoan...cand mi.am eliberat dovada mi.au zis ca e gresit in sistem numele si asa l.am lasat nu l.am mai modificat. Sper ca m.am facut mai inteles.

| Ioandelasal a răspuns (pentru djbogdy15):

Trebuie sa soliciti eliberarea unui nou permis cu numele corect. Si se suspenda dreptul de a conduce nu permisul de conducere, doar ca acesta se pastreaza, pe perioada suspendarii, la politie.

| djbogdy15 explică:

Mentionez ca in baza lor de date sunt trecut cu Bogoan...cand mi.am eliberat dovada mi.au zis ca e gresit in sistem numele si asa l.am lasat nu l.am mai modificat. Sper ca m.am facut mai inteles