| Anomim2025 a întrebat:

Sunt șanse ca Liviu Dragnea să se retragă din viața politică?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PSD e un butoi cu pulbere iar PSD+ALDE au doar 14 voturi peste numarul de voturi necesare, eu ma astept ca parlamentarii PSD sa-l tradeze pe Dragnea. Deja se aude ca alesii de la Iasi si Timisoara nu vor vota motiunea. Totul depinde de PNL si UDMR, asta e parerea mea. happy

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se va retrage, poate doar daca va fi condamnat definitiv la inchisoare cu executare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Daca motiunea nu trece, eu cred ca da.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca exista vreo sansa sa nu treaca, avand in vedere de majoritatea de care dispune PSD+ALDE in Parlament si de faptul ca s-ar putea ca si UDMR sa o voteze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

PSD e un butoi cu pulbere iar PSD+ALDE au doar 14 voturi peste numarul de voturi necesare, eu ma astept ca parlamentarii PSD sa-l tradeze pe Dragnea. Deja se aude ca alesii de la Iasi si Timisoara nu vor vota motiunea. Totul depinde de PNL si UDMR, asta e parerea mea. happy

| aXy99 a răspuns:

Cu pistolul la cap, poate.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Unde sa se duca un tigan denaturat care nici ceaune nu stie face?

| sir sanjei a răspuns:

Cand va intra la puscarie sigur se va retrage din viata politica!

| Mynameiz a răspuns:

Moarte il mai scoate de acolo.

| Alexa1234a a răspuns:

Nu știu