| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Sunt unele firme care au tot timpul anunturi de joburi cu cerinte aberante. De ani de zile. Nu stiu nimic despre piata muncii din Romania, dar exista vreun bonus pentru cei care fac angajari? Oare sunt puse intentionat asa aberante doar ca sa tina deschis postul si sa primeasca bani? Cine stie sa imi explice si mie pls

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In unele situatii firmele primesc unele sume, dar asta pentru angajare, de ex. in cazul somerilor, tinerilor si persoanelor handicapate. Nu primesc bani pentru a tine locurile de munca degeaba.

| Hyperion7 a răspuns:

Romania în sine e un mister, darămite sistemul de recrutări... un mister indescifrabil