| anonim_4396 a întrebat:

Suntem un Popor De tradatori?

Răspuns Câştigător
| Omulrational a răspuns:

Istoria unora zice ca da.Dar Al Doilea Razboi Mondial si pierderea lui ne-a distrus.Toti suntem mandri de cei care au luptat in Primul Razboi Mondial,de cei care au infaptuit unirea, de personalitati ca Stefan Cel Mare, Vlad Tepes, Mircea Cel Batran, si le luam ca pe un exemplu de patriotism.Nu suntem un popor de tradatori, am avut oameni care au luptat ca sa fim noi astazi aici, dar istoria recenta a adus aceasta speculatie, cei care l-au omorat pe maresalul Antonescu, ei sunt tradatorii.Contextul a fost defavorabil romanilor,daca in Primul Razboi Mondial a fost o lupta pentru patrie,o lupta pentru noi,in cel de-al doilea razboi mondial am luptat pentru altii,contextul nefavorabil ne-a luat sansa sa devenim o putere a Europei, daca nu am fi intrat in comunism, daca nu am fi un popor atat de nepasator, daca am fi luptat pentru un ideal intotdeauna, daca....Si combinat si cu lupta pentru puterea si lipsa de patriotism a politicienilor de dupa revolutie, nu am putut schimba nimic.In concluzie nu suntem un popor de tradatori, ci noi am fost tradati si mintiti de ciuma rosie care ne-a rapit istoria.

12 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

N-am mai terminat un razboi in aceeasi tabara in care l-am inceput de vreo 400 de ani,cu exceptia Primului Razboi Mondial,cand a fost vorba de razboi patriotic in care sa ne recuperam juma' din tara.

Suntem singurul popor ce are vise de "civilizatie" si lume buna,care ne-am omorat un presedinte,ca pe ultimul animal.

In general,romanii nu rateaza nicio sansa de combinatii de tot felul,care implica sa injunghii pe la spate pe cineva,doar ca sa-ti atingi idealurile,care si alea sunt niste idealuri superficiale si inutile.

Tocmai azi dimineata am intalnit un caz aici cu una care se combinase cu iubitul negru al surorii sale,si voia sa fuga cu el.

Concluzia o poti trage si tu, dar exista un numar ingrijorator de mare de romani care sunt tradatori si curve, nu neaparat curve dpdv sexual, ci din punct de vedere al onoarei, care e inexistenta la multi din vrednicii nostri conationali.

Răspuns utilizator avertizat
| mistikk a răspuns:

Nu suntem un popor tradator...un popor tradator este considerat poporul evreu..care au fost primi care l-au tradat pe Iisuswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sunteti un popou de tradatoare

| Shatteredx a răspuns:

Nu stiu daca e cuvantul potrivit. Mai degraba... "oportunisti". Sa fim seriosi, suntem un stat mic si intotdeauna am fost asa, niciodata nu ne-am putut compara cu marile puteri, chiar daca prin 40 sau 50, nu mai stiu exact cica eram considerati granarii Europei. Fie

| VadTot a răspuns (pentru Shatteredx):

Minciuni si povesti pentru nea"niculaughing)sa de a bine la marele shef~~! In fiecare an producita cica crestea da de unde! oare pe atunci numai era seceta grindina iernii grelelaughing)

| MauiStatue a răspuns:

Suntem un popor de gaini, oi, vaci, boi si ciori.

| Ionut6999 a răspuns:

Nu neaparat, e drept ca, (scuze cacofonia) conducatorii nostri nu sunt prea buni, si sunt cam nepasatori, dar doar pentru ca ei fac o traznaie, nu inseamna ca intreaga natiune e o natiune mizerabila.
Probabil ai sa intrebi si despre cei ce pleaca in alte tari, eh nu cred ca absolut toti pleaca nepasandule de tara natala, multi au plecat din cauza ca e o imensa lipsa de locuri de munca, nu neaparat ca ar detesta tara asta. E drept ca sunt si unii ce raman definitiv in alta tara si nu le mai pasa, dar multi ce pleaca in alte tari revin anual sau cand au ocazia in tara pentru a isi vizita familia.