| cristianli a întrebat:

Sunteti de acord cu unirea Romaniei cu Republica Moldova, avand in vedere ca ei, desi sunt fratii nostri, sunt totusi mult inapoiati dptv economic, fiind in acelasi timp supusi si unui amplu proces de rusificare pana-n 89, ale carui reminiscente se simt din plin in mentalitatea poporului moldovean?

6 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Nu se vor uni vreodata. As vrea, dar nu vad posibila asa unire. Mai degraba ne unim cu tarile din uniune, formand o singura tara, decat sa ne unim cu R. Moldova. N-ai vazut cu ce dispret ni se adreseaza parazitul ala gras de presedinte al R. Moldova? Nici presedintele americii nu arata asa atitudine cum arata comunistul ala.

| sorin a răspuns:

Daca avem de castigat da dar altfel mi se pare o prostie sincer acum cu ce ne pot ajuta moldoveni pe noi, sa le invatam limba doar)))

| Psihoyounger a răspuns:

Da! Eu sunt!

Psihoyounger

| VladDu a răspuns:

Da, doar in cazul in care toata conducerea tarii noastre sa fie una cinstita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au avut aceasta posibilitate in 1990 daca nu ma insel.acum este greu sa se mai poata face ceva in acest sens.totul trebuie sa plece din interior, daca voi nu veti face nimic, romania nici atat.

| el3ctronizenT a răspuns:

Nu sunt de acord
in afara de economie sunt mai inapoiati si mintal big grin adica prea mandri de ei